Глава Меджлиса вошел в Раду «Майдана»

11.05.20160:19

В Раду созданного на минувшей неделе народного объединения «Майдан» был избран глава Меджлиса Рефат Чубаров.

Президиум Меджлиса крымскотатарского народа принял решение подтвердить вхождение Председателя Меджлиса крымскотатарского народа Рефата Чубарова в состав Рады Народного объединения «Майдан» и уполномочил его вносить и реализовывать в деятельности Народного объединения «Майдан» вопросы, связанные с восстановлением прав крымскотатарского народа в Украине.

Президенту України Януковичу В.Ф.

вул. Банкова, 11, м. Київ

Шановний Вікторе Федоровичу!

Хвиля насильства над громадськими активістами і нашими колегами-журналістами, що прокотилася країною, не просто схвилювала та обурила журналістську спільноту України і, зокрема, журналістів Криму, але й шокувала і вжахнула.

Жорстоке демонстративне побиття правоохоронцями майже пів сотні українських і закордонних журналістів під час відомих подій на майдані Незалежності і на вулиці Банковій, напади на громадських активістів та опозиціонерів і нищення їхнього майна, особливо звіряча розправа над журналісткою Тетяною Чорновол і до останнього часу — повна нездатність правоохоронців знайти та покарати винних, як безпосередніх виконавців, так і організаторів та замовників цих злочинних дій, — все це Ваша відповідальність, пане Президенте.

Ми вважаємо, що це Ваша персональна відповідальність — аж поки не будуть покарані винні за злочини проти журналістів і громадян, поки у своїх кріслах залишаються відповідальні за це посадовці.

Нас глибоко обурює, що Ви, як глава держави, якому нині належить вся повнота влади в країні, якому підконтрольні всемогутні і чисельні правоохоронні структури, не здатний або не бажаєте гарантувати безпеку і журналістам, і простим громадянам.

Ми нагадуємо, що саме Ви, як гарант Конституції і дотримання прав та свобод громадян, зобов’язані не на словах, а на ділі зробити усе, щоб не допустити тиску на слідство,знайти і покарати винних у скоєних злочинах.

Ми не висуваємо Вам, пане Президенте, жодних політичних вимог — це право громадян і політичних організацій.

Ми, журналісти, лише хочемо нагадати Вам, Вікторе Федоровичу, про Вашу персональну відповідальність перед співгромадянами, перед Українською державою і перед історією.