Jamala aqayğa çıqtı (FOTO, VİDEO)

26.04.201715:20

Bugün, aprel 26-da «Eurovision-2016» yarışınıñ ğalibi Jamala Seit-Bekir Suleymanovğa aqayğa çıqtı.

Nikâh merasimi Kiyev merkezindeki islâm medeniy merkezinde keçirildi. Bu yerge kelin-kiyevniñ soy-sopları keldi.

Jamala ve Seit-Bekirniñ arasındaki munasebetler aqqında 2016 senesi sentâbr ayında belli oldı, o vaqıt Susanna Camaladinova qısqa film Manhetten festivaline güzel yigitnen beraber keldi. Olar, Kiyevde keçirilgen qırımtatar merasimleriniñ birinde tanış oldı ve endi eki yıldan berli körüşeler. Yırcınıñ evel aytqanına köre, hususan Seit-Bekir onı «Eurovision» yarışında iştirak etmege çağırdı. «Sen ğalebe qazanırsıñ, çünki buña lâyıqsıñ», – dep paylaştı Jamala.

Seit-Bekir Suleymanov qırımtatar milliy areketi faali Sinaver Kadırovnıñ oğlu ola. O, Aqmescitte doğdı, Şevçenko adına Kiyev milliy universitetinde tibbiy radiofizika bölügini ve Kiyev iqtisadiyat mektebini bitirdi. Bunen beraber, o, cemaat erbabı ola.

Bundan evel Jamala añlattı ki, olarnıñ Seit-Bekir Suleymanov ile toyu Kiyevde yapılacaq, amma böyle merasim içün eñ güzel yer Qırım olur edi.

İçtimaiy ağlarda Facebook, Vkontakte, Odnoklassniki saifelerimizge, bunen beraber, Telegramda kanalımızğa qoşulıñız ve eñ aktual ve meraqlı malümatlardan haberdar oluñız.

джамала никях3

джамала никях2

джамала никях1

Автор: Редакция Avdet

Редакция AVDET