Qırım mahkemesi, Karametov ve Davlatovğa çıqarğan para cezalarını tölenecek dep qaldırdı

28.09.201722:43

28 sentȃbr künü, Qırımnıñ Yuqarı mahkemesi, advokat Edem Semedlȃyev  Karametov ve Davlatovğa  çıqarılğan para cezalarına qarşı bergen şikȃyet arizalarını  qanaatlendirmedi.

Makemeci Vladimir Agin, polis hadimleriniñ areketlerini ve birinci mahkemeniñ qararlarını «doğru ve esaslı», dep saya, bunı «QırımAqıqat» bildire.

Karametovnıñ şikȃyet arizasını baqqanda, qorçalaycı taraf, tizilgen protokollarğa kirsetilgen deñişmeler, insanlarnıñ ellerine berilgen soñ yapılğandır.

Davlatovnıñ işi boyunca advokat, kadastrovıy palatağa rica etip,Yuqarı mahkemeniñ yer sıñırlerini belgilemesini istedi. Amma makümci Agin, bu ricanı, iş uzatulması çıqarılğanını ayta ve red ete.

Avdet haber etkeni kibi, qırımtatar milliy areketiniñfaali Server Karametovğa 10 kün memüriy ceza berdiler.

Hatırlatamız, Server Karametovğa qarşı eki dane memüriy iş açılğan edi. Olardan biri «yalıñızlıq mitinglerini keçirme qurallarını bozuv» ve ekincisi boyunca mehkeme  Server Karametovğa 10 biñ ruble para cezasını ilȃn etken edi.

İçtimaiy ağlarda FacebookVkontakteOdnoklassniki saifelerimizge, bunen beraber, Telegramda kanalımızğa qoşulıñız ve eñ aktual ve meraqlı malümatlardan haberdar oluñız.

Автор: Редакция Avdet

Редакция AVDET